Upisi u 1. razred 2015./16.

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 1. 7. 2015.

Upisi u 1. razred školske godine 2015./2016. su od 13. do 15. srpnja u vremenu od 9 do 13h.

Na upise je potrebno donijeti:

• upisnicu (dostupna u aplikaciji www.upisi.hr nakon objave konačnih ljestvica poretka, ne kupovati upisnicu u knjižari!) - potpisuju učenik i roditelj
  • dokumentaciju kojom se dokazuje pravo na ostvarene dodatne bodove
  • liječničku svjedodžbu medicine rada (samo za programe: arhitektonski tehničar, građevinski tehničar, elektrotehničar, tehničar za mehatroniku)
  • potvrdu nadležnog školskog liječnika (samo za program: računalni tehničar za strojarstvo)
  • 30kn za osiguranje

Svi osobni podatci i ocjene te rezultati i dodatni bodovi kandidata postignutih na natjecanjima iz znanja i na sportskih natjecanjima su uneseni u sustav NISpuSŠ te ih kandidati ne trebaju dostavljati pri upisu u srednje škole.

Nije potrebno donositi rodni list i domovnicu!

Kandidati koji u srednju školu ne dostave upisnicu te potrebnu dokumentaciju, gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.

Kao što je najavljeno, 11. srpnja 2015. godine u 12.00 sati ljestvice poretka postat će konačne. Kandidati će ostvariti pravo upisa samo u onaj program na čiju su ljestvicu poretka u tom trenutku svrstani, a sukladno ostvarenom broju bodova. Samim time, nakon objave konačnih ljestvica poretka, kandidati će moći ispisati i upisnicu (na kartici 'Moj odabir') koju će donijeti u srednju školu u kojoj su ostvarili pravo upisa.
Nakon 12.00 sati kraj obrazovnoga programa u kojemu kandidat ostvaruje pravo upisa u stupcu Pravo upisa prikazivat će se riječ Da, a na svim ostalim ljestvicama poretka umjesto plasmana pisat će " -".

Molimo kandidate koji su stekli pravo upisa u programe za koje je uvjet, uz upisnicu, dostava dodatne dokumentacije (liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju i sl.), što kandidati mogu provjeriti na svom sučelju na kartici Moji rezultati/Detaljno, da potrebne dokumente dostave srednjoj školi.

Samo kandidati koji se nisu uspjeli upisati u ljetnom upisnom roku mogu konkurirati na jesenskom upisnom roku za preostala slobodna mjesta. U jesenskome upisnom roku bit će moguće prijaviti samo obrazovne programe za koje upisna kvota u ljetnome roku nije popunjena. Slobodna mjesta za jesenski rok bit će poznata 21.srpnja.

Ovaj tjedan: 1998