Sat kodiranja

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 12. 12. 2014.

Ove smo godine, po prvi puta, obilježili Sat kodiranja u našoj školi. Sat kodiranja je globalni edukativni pokret koji okuplja desetke milijuna učenika u više od 180 zemalja svijeta. Za sudjelovanje nije potrebno nikakvo prethodno iskustvo.

Programom Sat kodiranja želi se pokazati da svatko može naučiti programirati bez obzira na dob, spol, rasu ili vjeru.
Program je pokrenula neprofitna organizacije code.org koja podučava mlade, prvenstveno učenike i studente vještinama razvoja softvera.

Popis škola koje su organizirale Sat kodiranja dostupan je na stranici http://hourofcode.com/hr/events/schools, a vodiče možete otvoriti na stranici http://hourofcode.com/hr

Bez obzira na predznanje i godine možete isprobati Sat kodiranja i doma:

Želimo vam puno uspjeha i zabave!

Kako je bilo na Satu kodiranja u 1.g, 2.f i 2.g razredu pogledajte u fotogaleriji.

11.08.2020. 06:04
INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Dobili smo informaciju kako je u mrezi operatora Odasiljaci i veze doslo do prekida optickog kabla te kako se radi na sanaciji. Za sad nemamo procjenu u kojem roku ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .

11.08.2020. 06:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Danas od oko 5:10 sati je doslo do prekida mrezne povezanosti na podrucju Zadarske zupanije. Radimo na rjesavanju navedenog prekida. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .

10. kolovoza – Svjetski dan lavova
10.08.2020. 11:45
10. kolovoza – Svjetski dan lavova
Svjetski dan lavova, 10. kolovoza, ima cilj podizanje svijesti o ljepoti ovih vrhunskih lovaca poznatijih kao kraljeva džungle i zbog toga se na današnji dan diljem svijeta slavi najsnažniji i najhrabriji pripadnik životinjskoga carstva.

Ukupno: 1119455