10. LISTOPAD- SVJETSKI DAN BESKUĆNIKA

Autor: Marija Barac, 10. 10. 2014.

Svjetski dan beskućnika se obilježava 10. listopada. Organizacije iz čitavog svijeta, na različite načine, taj dan provode aktivnosti senzibiliziranja javnosti za problematiku beskućništva.
Beskućništvo se definira kao stanje u kojem se nalaze ljudi koji nemaju mogućnost adekvatnog stanovanja, odnosno žive u nestandardnim objektima koji se ne mogu smatrati domom ili žive "na cesti". Ono može nastati zbog lokalne ili područne nezaposlenosti, rata, psihičke nestabilnosti (višegodišnji boravak u psihijatrijskim bolnicama) ili, naravno, kao kombinacija navedenih čimbenika.
U Hrvatskoj postoji 13 prihvatlilišta za beskućnike koji mogu primiti 450 osoba, no smatra se da je broj beskućnika dvostruko veći.

(preuzeto s mrežne stranice Gradska knjižnice i čitaonice Vinkovci)

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .

10. kolovoza – Svjetski dan lavova
10.08.2020. 11:45
10. kolovoza – Svjetski dan lavova
Svjetski dan lavova, 10. kolovoza, ima cilj podizanje svijesti o ljepoti ovih vrhunskih lovaca poznatijih kao kraljeva džungle i zbog toga se na današnji dan diljem svijeta slavi najsnažniji i najhrabriji pripadnik životinjskoga carstva.

Ukupno: 1119455