Završen prvi dio probne državne mature

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 3. 4. 2009.

Jučer, 2. travnja 2009. godine, završilo je pisanje prvog dijela ispita probne državne mature iz hrvatskog jezika u svim četverogodišnjim srednjim školama u Hrvatskoj.

Ispite je pisalo 33.436 učenika, od čega 20.765 strukovnih škola i 12.671 učenik gimnazije.

Probna matura održavat će se do 22. svibnja, a rezultati ispita bit će dostavljeni učenicima nakon 30. lipnja.

Ispiti su započeli 31. ožujka pisanjem prvog dijela ispita iz materinskog jezika - pisanjem školskog sastavka (eseja) za učenike koji se školuju na jeziku i pismu nacionalne manjine.

Učenici gimnazija i četverogodišnjih strukovnih škola 3., 6. i 7. travnja pišu ispite iz stranih jezika u srednjim školama u Hrvatskoj.

Više informacija dostupno je u priopćenju za javnost Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, u kalendaru održavanja probne državne mature te u Vodiču kroz ispite probne državne mature za učenike trećih razreda gimnazija i četvrogodišnjih strukovnih škola.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/skolstvo?news_id=2352