Domovinski rat - da se ne zaboravi

Autor: Marija Barac, 5. 5. 2014.

Članovi Udruge veterana Vojne policije iz Domovinskog rata Osječko-baranjske županije i Udruge veterana Vojne policije sudionika Domovinskog rata Zadarske županije posjetili su našu školu 24. travnja 2014.  Nakon niza predavanja u školama diljem Hrvatske, a i u inozemstvu, veterani su posjetili i Vinkovce.

U prepunoj učionici održano je multimedijalno predavanje o Domovinskom ratu. Uvodnu je riječ imao predsjednik Udruge zadarskih veterana Josip Adžić.

On je, između ostaloga, prenio pozdrave generala Ante Gotovine, počasnog člana Udruge veterana Vojne policije sudionika Domovinskog rata Zadarske županije.

Predavanje o vojno-redarstvenim akcijama tijekom Domovinskog rata i manje poznatim činjenicama o istim, održao je Sergej Luković, dočasnik Hrvatske vojske.

Iznimno velika zainteresiranost učenika i kolega za ovo predavanje i emocijama obojana atmosfera dovoljan su znak da ovakvih predavanja treba biti više te da ne smijemo zaboraviti kako je stvarana Lijepa naša.

U fotogaleriji pogledajte slike s predavanja http://web2.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr/fotogalerija .