Međužupanijsko natjecanje iz osnova elektrotehnike i mjerenja u elektrotehnici

Autor: Tomislava Čuljak, 1. 3. 2014.

Ove godine naša škola domaćin je Međužupanijskog natjecanja iz osnova elektrotehnike i mjerenja u elektrotehnici.

Natjecanje će se održati 3. ožujka 2014. Učenici koji dolaze su iz 7 škola: Vinkovci, Osijek, Vukovar, Beli Manastir, Valpovo, Našice i Županja i dvije županije: Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske.

Svaka škola je predstavljena s dvojicom učenika i mentorom. Učenici koji će se natjecati su kroz školska natjecanja pokazali najviše znanja i kao takvi su zaslužili biti na ovom natjecanju.

Natjecanje se odvija u dva dijela:

1. Teoretski dio – gdje učenici provjeravaju stečena znanja iz prve godine osnova elektrotehnike i dijela druge godine osnova elektrotehnike i nekih poglavlja predmeta mjerenja u elektrotehnici. Ovaj dio nosi 70 bodova.
  2. Praktikum – gdje učenici kroz osmišljene vježbe pokazuju umješnost u spajanju, očitanju i kasnijim izračunima vezanim za dobivene vrijednosti. Ovaj dio nosi 30 bodova.

Učenik može maksimalno steći 100 bodova, a na državno natjecanje idu dva najbolje rangirana učenika.

Za vrijeme teoretskog dijela ispita škola domaćin će organizirati stručno predavanje za mentore na temu „Programsko modeliranje EES-a“. Predavač je Jožef Belović, dipl. ing. el.

Za prva tri mjesta škola je osigurala priznanja dok ostali učenici dobivaju pohvalnice. Svih 8 mentora dobiva zahvalnice.

Škola domaćin je također uključila i dio svojih zaposlenika za obavljanje svih potrebnih aktivnosti prije i za vrijeme natjecanja.

Slijedi njihov popis:

1. Mate Vukušić, prof, ravnatelj - koordinator
  2. Andrea Jančić, pedagog
  3. Zlatko Ruščić, dipl. ing. el. - predsjednik međužupanijskog povjerenstva
  4. Marijan Balaž, ing. el. – operativna podrška za vrijeme obavljanja praktikuma
  5. Igor Farbaš, dipl.ing. el. - operativna podrška za vrijeme obavljanja praktikuma
  6. Jožef Belović, dipl. ing. el. – predavač
  7. Benjamin Dobutović, dipl. ing. poljoprivredne mehanizacije – zadužen za provođenje teoretskog dijela natjecanja

Nakon završenog natjecanja rezultati su bili slijedeći:

• prvo mjesto je pripalo učeniku Luki Šimiću iz Osijeka
  • drugo mjesto je pripalo učeniku Krešimiru Ivanoviću iz Našica
  • naš učenik Dominik Sabljić je zauzeo solidno sedmo mjesto
  • naš učenik Ivan Dolibašić je također bio solidan osmi

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.