Josip Šokčević na DMIH 2009.

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 4. 3. 2009.

Učenik 4.b razreda, Josip Šokčević i njegov mentor, profesor Daniel Rakijašić, pozvani su na 18. dane mladih informatičara od 22. do 26. ožujka u Dubrovnik. Josip će na smotri radova predstaviti svoj program OSB.

OpenSource Business (OSB) je program za male poslovne korisnike kojima je potrebno pratiti stanje na skladištu te izdavanje maloprodajnih računa. Program je idealan za kafiće te male trgovine. Kao što piše i u samom nazivu, program je izdan pod GNU/GPL licencom što jamči otvoren kod (open source) te omogućuje svakom programeru da poboljša aplikaciju.

OSB je potrebno instalirati na jednom od računala (kao server, može biti lokalni ili udaljeni) te ga je moguće pokrenuti iz bilo kojem web preglednika koji ima pristup tom serveru. Pristup podacima je zaštićen te je potrebno prilikom ulaska unijeti šifru.

U kategoriji srednjoškolske skupine predstavit će se 15 radova koji su izabrani od predloženih radova na županijskoj razini.

Ne sumnjamo da će Josip dostojno predstaviti svoj rad i našu školu.

Želimo im sretan put i čim bolje rezultate!