Noć muzeja 31. siječnja 2014.

Autor: Marija Barac, 29. 1. 2014.

Gradski muzej Vinkovci poziva Vas na Noć muzeja u Vinkovcima sa sljedećim programom: pročitajte u nastavku.

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Gradski muzej Vinkovci poziva Vas na Noć muzeja u Vinkovcima sa slijedećim programom:

OGRANAKA MATICE HRVATSKE VINKOVCI, JURJA DALMATINCA 22,

18:00 sati  Predstavljanje knjige Bošnjačani u I. svjetskom ratu autora Vinka Juzbašića

GALERIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI „SLAVKO KOPAČ“, DUGA ULICA 2

19:00 sati Otvorenje retrospektivne izložbe slikarice Đurđene Zaluški iz fundusa Galerijskog odjela Gradskog muzeja Vinkovci

GRADSKI MUZEJ VINKOVCI, TRG BANA JOSIPA ŠOKČEVIĆA 16

20:00 sati

- Predstavljanje izloženih predmeta u Etnološkom postavu iz donacije gospođe Nine Košta Kobetić

- Predstavljanje konzerviranih i restauriranih nove akvizicije predmeta od drveta u Etnološkom odjelu konzerviranih i restauriranih predmeta od tradicijskog tekstila

- Predstavljači:  Branko Šimetić, stolar, Marija Sokola, preparatorica za tekstil, i mr.sc. Ljubica Gligorević, muzej. savjetnica

21:00 sati

Mikanovačka Šokadija nošnjom, pismom, svirkom  – Najava 47. Priredbe Mladost i ljepota Slavonije, Stari Mikanovci, 22. veljače 2014. godine

Nastupaju: Ženska i muška pjevačka skupina i svirači tradicijskih glazbala KUD-a Šokadija iz Starih MikanovacaPredstavljači: Tomislav Raić, predsjednik KUD-a Šokadija, Stari Mikanovci i mr.sc. Ljubica Gligorević, muzej. Savjetnica

18:00– 01:00 sati  – Ostale stalno otvorene izložbe i prezentacije dostupne posjetiteljima:

1. Arheološki odjel Gradskog muzeja Vinkovci unutar Stalnog postava ugošćuje izložbu plakata sa 5. Susreta sekcije restauratora i preparatora Hrvatskog muzejskog društva. Na izložbi je predstavljen rad na predmetima po izboru 33 stručnjaka iz 13 muzejsko-galerijskih ustanova iz cijele Hrvatske. Izložba je prvotno bila postavljena u Slavonskom Brodu, a u međuvremenu je gostovala u Puli.

2. Unutar Stalnog etnološkog postava ETNOLOGIJA VINKOVACA I OKOLICE odvijati će prezentacija etnoloških filmova  te izložba: Iz donacije Vere i Igora Nada

3. U prizemlju Gradskog muzeja Vinkovci izložbe: „Militaria & medievalia vari“;  „Prvi nalazi sa avarskog groblja na položaju Nuštar“  i „Spašena baština“

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .

10. kolovoza – Svjetski dan lavova
10.08.2020. 11:45
10. kolovoza – Svjetski dan lavova
Svjetski dan lavova, 10. kolovoza, ima cilj podizanje svijesti o ljepoti ovih vrhunskih lovaca poznatijih kao kraljeva džungle i zbog toga se na današnji dan diljem svijeta slavi najsnažniji i najhrabriji pripadnik životinjskoga carstva.

Ukupno: 1119455