NATJECANJE IZ POVIJESTI

Autor: Marija Barac, 16. 4. 2013.

Našeg učenika K. Brkića posebno se dojmilo natjecanje iz povijesti, pa donosimo njegove dojmove.

NATJECANJE IZ POVIJESTI

Kada sam saznao da se u našoj školi uskoro odvija natjecanje iz povijesti odmah sam želio sudjelovati. Zanimalo me što su svi ti ljudi radili, tko je dobivao ratove, tko ih je gubio,tko ih je započinjao, čak me zanimala i pasmina Hitlerovog psa.

Iako sam morao učiti i druge predmete, povijest je bila posebna. Nekako zanimljivija od ostalih predmeta, isticala se iznad šarafa, presjeka i tehničkih crteža koji su se svi činili isti, dok je povijest bila drugačija. Svi događaji su bili različiti, nisam osjećao monotoniju kao u ostalim predmetima.

Prošao sam školsko natjecanje i uskoro je uslijedio nastavak natjecanja u Županji,ondje me moja brzopletost kaznila padom od par mjesta na ljestvici. No iako nisam prošao dalje, stekao sam iskustvo koje će mi i dalje koristiti gdje god bio. Uz to, stekao sam nešto još vrjednije, kada sam počeo učiti svi dokumentarci koje sam ikada gledao su se odjednom počeli povezivati u ogromnu cjelinu koja je sada imala više smisla nego ikada prije i svi detalji s History Channela i Viasat History programa više nisu bili individualizirani detalji, nego jedna velika cjelina.

Čak i gledajući vijesti, mogao sam neke sadašnje vladare povezati s prošlima, znao bih kako su došli na vlast, kako su vladali njihovi prethodnici i zašto su uopće tu, a to nikada ne bih postigao bez ovog natjecanja.

Najdraža nagrada mi je upravo ova- razumijevanje sukoba u svijetu i opće svjetske situacije.

Kristijan Brkić, 2.c

Ovaj mjesec: 11972