Uskrs!

Autor: Sandra Matušenski, 29. 3. 2013.

Uskrsnuće Isusa Krista najveći je kršćanski blagdan. To je vrijeme kada otkrivamo Isusov božanski identitet, kada ponovno saznajemo da je Isus umrijevši uništio smrt i uskrsnuvši ljudima vratio život. Ovaj blagdan nadahnjuje kršćane u stvaranju boljega svijeta, u kojemu se poštuje dostojanstvo, a promiče dobrota i solidarnost.

Naša dramska družina i ovoga Uskrsa  napravila je tradicionalnu priredbu, priredbu koja nas je potaknula na razmišljanje o Božjoj riječi. Igrokaz  „Uskrs“ izveli su  učenici II., III., i IV. razreda. Osim kratkog igrokaza učenici su  prikazali križni put kroz sve postaje kako bismo svi zajedno osjetili veliku ljubav Kristovu.

Priredbu smo održali 21. ožujka 2013.  u 12,20.

Učenici su bili uspješni, a  ja im se zahvaljujem na uloženom trudu i radu!

Neka se pred tobom otvori put, neka vjetar uvijek bude iza tvojih leđa, neka te prati samo ljubav i sreća, i neka ti Bog bude zaštita najveća! Sretan Uskrs!

Voditeljica dramske družine:
Sandra Matušenski, prof.