Božić!

Autor: Sandra Matušenski, 9. 1. 2013.

Božić kao obiteljski blagdan simbol je blagostanja, mira, složnosti, plemenitosti, humanosti, dobrote, ljubavi, veselja…

Kako bi Božić zaista bio još radosniji naša dramska družila te tamburaški i pjevački zbor priredili su nam božićne priredbe i božićne skladbe kako bismo još više uživali u čarima Božića. Naš božićni program započeli smo s prezentacijom tradicijskih božićnih običaja kako bismo se svi zajedno prisjetili kako je nekada bilo, a potom su naši glumci  prikazali jedan od običaja  u slavonskoj obitelji.

Kao i svake godine, i ove su godine članovi dramske družine pripremali jednu božićnu priču. Svi zajedno pripremili smo priču koja nosi naziv Intervju s pastirima, a ona nam ostavlja poruku da u Božiću ima mjesta za svakoga čovjeka koji iskreno traži sreću.

Lijepo su naši glumci odglumili i dali nam jasnu poruku kako trebamo širiti Božju riječ posvuda te kako ne smijemo tajiti sva divna djela Isusova.

Želimo da svi ovoga Božića i u svim danima našega života, u ovome svijetu i vremenu, u sebi i u Crkvi osjećamo i prenosimo, širimo, „miris” Božića.

voditeljica dramske družine:
Sandra Matušenski, prof.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.