Dani kruha!

Autor: Sandra Matušenski, 5. 11. 2012.

Svake godine u našoj školi tradicionalno se održavaju Dani zahvalnosti za plodove zemlje kada svi zajedno zahvaljujemo Bogu za sve darove koje smo primili. To je i prigoda da poučimo važnosti koju imaju kruh i ostale prehrambene namirnice, da naučimo da je važno Bogu zahvaliti za dar kruha, te da u svijetu ima i onih koji gladuju. Budimo zahvalni za sve ono što imamo, a darujmo uvijek one koji gladuju!

Povodom  ovoga dana pripremili smo prigodni program uz izložbu raznih kruhova, kolača i drugih peciva, a svakako je tu i razno voće i povrće koje svakako krasi naše stolove. Osim toga, pokazali smo priču o Đuki Begoviću koja nam daje pouku kako ne bismo trebali biti kao Đuka Begović, kako ne bismo trebali kao on zastupati  nemoral, lijenost, rasipnost, uzaludnost slavonskoga čovjeka već cijeniti svoju Slavoniju i njezine plodove.

Zahvaljujem se svim članovima dramske družine na uloženom trudu.

voditeljica dramske družine:

Sandra Matušenski, prof.