Tour de matour

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 14. 9. 2008.

CARNet je na http://drzavnamatura.skole.hr objavio Portal o državnoj maturi, uspostavljen u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa. Portal je zamišljen kao središnje mjesto informiranja učenika, nastavnika i svih zainteresiranih o državnoj maturi.

Ovaj portal na jednostavan način opisuje što je državna matura, zašto je važna i kako se provodi, a učenici na njemu mogu pronaći sve informacije i novosti o obveznim i izbornim predmetima, nacionalnim ispitima, ispitnim katalozima, pravilima polaganja mature te svemu što je potrebno za pripremu i uspješno polaganje državne mature. Učenicima koji će nakon mature nastavljati školovanje na raspolaganju su sve informacije o odnosu državne mature i studija, popisi studija te opisi i pravila studiranja u Hrvatskoj. Posebno za nastavnike prezentirani su i tekstovi o vrednovanju obrazovanja kao i primjeri obrazovnih sustava iz Europe i svijeta.

Kako bi se učenici što bolje upoznali s državnom maturom putem biciklističke utrke pod nazivom Tour de Matour vizualno je predočen put do uspješno položene državne mature. Rutom koja uključuje start (početak srednje škole), napredovanje u utrci (učenje i samoprocjena znanja), kontrolne točke (nacionalni ispiti), mjesta zaustavljanja (info pult, komunikacija i pomoć) te cilj (uspješno položena matura) objašnjene su sve važne informacije i pravila u svezi s polaganjem državne mature.

Ovaj web dio je Portala za škole u sklopu kojeg je pripremljen i forum koji omogućuje komunikaciju, suradnju i razmjenu iskustava između učenika i nastavnika.

Izvor: www.skole.hr

Ovaj mjesec: 11965