Maturalac

Autor: Danijel Đurović, 5. 9. 2008.

22. kolovoza u 21h krenuli smo na put u Češku, na maturalno putovanje.

Već pri polasku nastao je problem jer su neki zaboravili potrebne dokumente. No, na svu sreću, sve je prošlo u redu i mađarsku smo granicu prešli bez poteškoća. Put kroz Mađarsku je većina prespavala, samo su najizdržljiviji cijeli put bili budni. U ranim jutarnjim satima stižemo u Beč kojeg obilazimo autobusom. Voditeljica nam je rekla mnoštvo zanimljivih stvari o Beču. Nakratko smo i stali u Beču jer se u njemu nalazi mnogo poznatih robnih kuća, koje su pravi mamac za žene. Zatim nastavljamo put prema Pragu. U ranim večernjim satima stižemo u Prag, u hotel... s nestrpljenjem čekamo smještaj. Nakon smještaja, imali smo malo vremena za odmor. Zatim je slijedila večera. S tom večerom završava naš drugi dan maturalca. U sljedeća dva dana smo upoznali Prag uz pomoć vodiča. Nakon toga dva dana smo imali slobodna za svojevoljne obilaske. Tijekom maturalca zabave nije nedostajalo. Nama je bilo super, dok su profesori pred odlazak kući bili već pomalo umorni od nas. Krenuli smo kući u jutarnjim satima. Na povratku kući, nakratko smo posjetili Bratislavu. Svi već pomalo umorni od svega, radovali smo se svojim domovima, ali ujedno i bili tužni jer je naše maturalno putovanje završilo. U Vinkovce smo došli u ranim jutarnjim satima. Cijelo putovanje je prošlo bez ikakvih problema, sve ćemo pamtiti još jako dugo jer smo se lijepo proveli i družili.

3e