16.11. Međunarodni dan tolerancije

Autor: Ines Grbešić, 17. 11. 2017.

"Tolerancija je da svako ljudsko biće uživa ona prava koja uživaš i ti sam."

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u svjetskim kulturama, forma izražavanja i način da budemo ljudi.

Ove školske godine, učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci uključili su se u projekt Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. Učenici 3.f razreda, pod mentorstvom prof. Sanje Merc i pedagoginje Ines Grbešić izrađivali su plakate kojima su progovarali o toleranciji, nenasilju i mirnom rješavanju sukoba u školi i izvan nje. Tajnim međusobnim glasovanjem tri rada su odabrana te su poslana na natječaj „Oboji svijet“. Jedan od njih, rad učenice 3. f razreda Ive Janić izabran je kao  jedan od najboljih radova na ovogodišnjem kreativnom natječaju „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. U natječaju je sudjelovalo preko 1770 učenika i 257 mentora iz 20 županija i inozemstva, iz ukupno 172 odgojno obrazovne ustanove. Kroz svoje radove učenici su ponudili kreativna rješenja, pokazali kako je važno slušati njihov glas te kako su spremni dati svoj doprinos kako bi svijet bio ljepše mjesto. Nagrade najboljih radova dodijelile su se u četvrtak, 16. studenog 2017. godine u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu, na priredbi “Oboji svijet!” koja je okupila preko 120 učenika i učenica te njihovih učitelja – mentora i roditelja.

U završnoj priredbi i dodjeli nagrada sudjelovala je i naša učenica Iva kojoj još jednom čestitamo na ovom priznanju.

Preostali radovi učenika 3.f i 3.g razreda, koji se također uključio u obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije, postavljeni su u hodniku škole.

Priloženi dokumenti:
Me_unarodni_dan_tolerancije.docx (475.58 KB)

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021