16.11. Međunarodni dan tolerancije

Autor: Ines Grbešić, 17. 11. 2017.

"Tolerancija je da svako ljudsko biće uživa ona prava koja uživaš i ti sam."

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u svjetskim kulturama, forma izražavanja i način da budemo ljudi.

Ove školske godine, učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci uključili su se u projekt Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. Učenici 3.f razreda, pod mentorstvom prof. Sanje Merc i pedagoginje Ines Grbešić izrađivali su plakate kojima su progovarali o toleranciji, nenasilju i mirnom rješavanju sukoba u školi i izvan nje. Tajnim međusobnim glasovanjem tri rada su odabrana te su poslana na natječaj „Oboji svijet“. Jedan od njih, rad učenice 3. f razreda Ive Janić izabran je kao  jedan od najboljih radova na ovogodišnjem kreativnom natječaju „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. U natječaju je sudjelovalo preko 1770 učenika i 257 mentora iz 20 županija i inozemstva, iz ukupno 172 odgojno obrazovne ustanove. Kroz svoje radove učenici su ponudili kreativna rješenja, pokazali kako je važno slušati njihov glas te kako su spremni dati svoj doprinos kako bi svijet bio ljepše mjesto. Nagrade najboljih radova dodijelile su se u četvrtak, 16. studenog 2017. godine u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu, na priredbi “Oboji svijet!” koja je okupila preko 120 učenika i učenica te njihovih učitelja – mentora i roditelja.

U završnoj priredbi i dodjeli nagrada sudjelovala je i naša učenica Iva kojoj još jednom čestitamo na ovom priznanju.

Preostali radovi učenika 3.f i 3.g razreda, koji se također uključio u obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije, postavljeni su u hodniku škole.

Priloženi dokumenti:
Me_unarodni_dan_tolerancije.docx (475.58 KB)

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.