21. dani Josipa i Ivana Kozarca

Autor: Marija Barac, 26. 10. 2015.

U četvrtak je u Vinkovcima započela književno-znanstvena manifestacija 21. dani Josipa i Ivana Kozarca.Manifestacija je počela polaganjem vijenaca na grobove Josipa i Ivana Kozarca te na grob nedavno preminulog književnika i kritičara Miroslava S. Mađera na Gradskome groblju u Vinkovcima. Učenici naše škole: Ines Barić, Kristina Jemrić, Franjo Blažinčić i Luka Bak prigodnim su tekstovima odali počast književnicima. Tekstove su čitali i recitirali i učenici Osnovne škole Josipa Kozarca.

U sklopu manifestacije dodijeljene su i nagrade. Dobitnik nagrade za najbolje prozno djelo u 2015. književnik je Pavao Pavličić za najnoviji kriminalistički roman 'Tri petka u travnju', a nagradu za životno djelo primio je akademik Krešimir Nemec.

Na priloženim slikama možete vidjeti kako je sve izgledalo.