Državna matura - Obavijesti za maturante

Upute za popunjavanje predprijava

Autor: Krunoslav Čelig, 5. 10. 2012.

Poštovane učenice, poštovani učenici,

Popunjene i potpisane predprijave učenici moraju do 10. listopada 2012. predati ispitnome koordinatoru u školi u terminu od 13:00 - 14:00 sati. Nakon navedenoga datuma, pristigle predprijave NEĆE se razmatrati. Isto tako, nepotpuno i neispravno popunjene, te presavinute (zgužvane) predprijave NEĆE se prihvaćati.

U nastavku teksta pročitajte upute za popunjavanje predprijava...

Predprijave ne predstavljaju vašu konačnu odluku u svezi odabira ispita, već služe samo za ispitivanje učeničkih preferencija. Prave prijave započinju 1. prosinca 2012.

Upute za popunjavanje obrasca za predprijave:

Radi očitavanja prijavnica optičkim čitačem prijavnicu NE SMIJETE presavijati (gužvati), a izabrane predmete OBAVEZNO trebate označiti znakom X.

Obrazac popunjavate kemijskom olovkom plave ili crne boje.

1. Rubriku Šifra škole ostavite praznom - popunjava je ispitni koordinator,
  2. Pod rubrikom Učenik/ica upišite svoje ime i prezime (TISKANIM SLOVIMA), na način da se ime upisuje u prvi red, a prezime u drugi red. Ako učenik ima dva imena ili dva prezimena između ostavlja praznu kućicu.
  3. U rubriku OIB potrebno je upisati svoj osobni identifikacijski broj.
  4. U rubriku Razred upisujete veliko tiskano slovo koje se odnosi na vaš razred (npr. ako pohađate 4. B razred upisat ćete samo B).
  5. Rubrike predmeta (obvezni i izborni dio) se označavaju na način da se kućica uz ispit koji se prijavljuje označi s X. Potrebno je odabrati 3 obvezna predmeta željene razine (Hrvatski jezik, Matematika i strani jezik (onaj strani jezik kojeg učenik uči u školi), te najviše 6 izbornih predmeta.
  6. Rubrika Potrebna prilagodba ispitne tehnologije (DA/NE) odnosi se na učenike koji imaju poteškoća koje se mogu dokazati liječničkim nalazom (gluhonijemi, slijepi, osobe s motoričkim smetnjama i sl.). Ukoliko nemate navedenih poteškoća OBAVEZNO stavite oznaku X u rubriku NE.
  7. U kućicu Ukupno izbornih predmeta potrebno je upisati ukupan broj izbornih predmeta koje ste odabrali (maksimalno je moguće polagati do 6 izbornih predmeta prema Pravilniku o polaganju državne mature).
  8. U rubriku Datum upišite datum kada ste popunili predprijavu (npr. 5.10.2012).
  9. Vlastoručno se potpišite u  rubriku Potpis učenika/ce.
  10. Rubriku Potpis ispitnoga koordinatora/ice ostavite praznom.

Na slici ispod slijedi primjer ispravno popunjene predprijave:

« Travanj 2024 »

> Državna matura