Državna matura - Obavijesti za maturante

Potvrđivanje liste prioriteta studijskih programa

Autor: Krunoslav Čelig, 4. 7. 2011.

Poštovane učenice, poštovani učenici,

Od danas je u sustavu vidljiva funkcionalnost za potvrdu liste prioriteta studijskih programa. To se može učiniti poveznicom Potvrđujem konačnu listu prioriteta studijskih programa koja se nalazi na obrascu Moj odabir ispod liste odabranih studijskih programa. Ovom potvrdom lista se zaključava i više se ne može mijenjati, tj. više se ne mogu prijavljivati i odjavljivati studijski programi i mijenjati poredak već prijavljenih studijskih programa te je iz toga razloga iznimno važno da se lista prioriteta potvrdi tek nakon što je kandidat siguran da je posložena sukladno njegovim željama i mogućnostima i više je ne želi mijenjati.

Pročitajte više u nastavku...

Napominjemo da bez obzira što je lista prioriteta zaključana, izmjene na rang-listama se još mogu događati iz razloga što ostali kandidati još uvijek prijavljuju, odjavljuju studijske programe i mijenjaju listu prioriteta. Dakle, zaključavanje rang-liste ne garantira upis na studijski program, na čijoj se rang-listi kandidat našao unutar upisne kvote u trenutku zaključavanja, iz prethodno navedenoga razloga da ostali kandidati još uvijek mijenjaju svoje liste prioriteta. To nije potvrda upisa na taj studijski program. Zato upozoravamo još jednom kandidate da ne zaključavaju liste prioriteta prije nego su sasvim sigurni da su posložene prema njihovim željama.

Rang-liste će postati konačne 8. srpnja u 00.00.

Također, još jednom upućujemo kandidate na dokument u prethodnoj obavijesti gdje je detaljno razjašnjen postupak stvaranja rang-lista.

« Svibanj 2024 »

> Državna matura