Državna matura - Obavijesti za maturante

VAŽNO - Prijavljivanje ispita državne mature

Autor: Krunoslav Čelig, 30. 12. 2009.

Poštovani učenici/ce!

Kao što vam je već poznato, ispite državne mature polažete od 19. veljače 2010. pa do 2. lipnja 2010.
Podsjećam vas da detaljni kalendar polaganja ispita možete pronaći na web adresi

Krajnji rok za prijavu je 31. siječnja 2010. u ponoć. Osim ispita, na mrežnoj stranici www.postani-student.hr odabirete i fakultete za koje se želite natjecati.

Preporučam svima da prijave ispita izvrše što prije, odnosno, da ne čekaju zadnji dan, kako bi se izbjegle eventualne poteškoće zbog velikog broja pristupa u isto vrijeme, mogućih mrežnih kvarova na sustavu zbog preopterećenosti servera, eventualnih kvarova učeničkih računala, nestanka struje i sl.

Također, do 01.12.2009. trebali ste provjeriti točnost unesenih podataka i ocjena prva tri razreda. Ukoliko to niste napravili, molim da to što prije napravite, a ako su podaci netočni ili nepotpuni, obavijestite me na mail: matura.tsvk@gmail.com kako bih na vrijeme obavijestio razrednike/ce da isprave postojeće nepravilnosti.

Također vas podsjećam da tijekom nadolazećeg perioda, iskoriste preostalo vrijeme za što bolju pripremu za ispite državne mature. Evo i nekoliko savjeta:

• ako dosad niste uzeli knjige u ruke, još nije kasno;
  • sa stranice www.ncvvo.hr preuzmite ogledne ispite s probnih državnih matura i svakako ih riješite i proanalizirajte, jer iskustvo govori da se pitanja i zadaci na ovoj državnoj maturi neće bitno razlikovati od prethodnih, a vjerojatno će se i dobar dio pitanja i zadataka ponavljati;
  • pohađajte pripreme za državnu maturu u školi i svakako se obratite predmetnim profesorima/cama ako vam nešto nije jasno;
  • na sljedećem linku drzavnamatura.skole.hr/ucenje dani su savjeti i smjernice kako se što efikasnije pripremiti za ispite, pa si svakako pročitajte;
  • za one koji možda polažu ispit iz informatike, ukoliko im nešto nije jasno ili trebaju pomoć oko zadatka, mogu se slobodno obratiti meni putem maila matura.tsvk@gmail.com ili kada sam u školi.

Uložite malo truda, uspijeh sigurno neće izostati.

ispitni koordinator

« Svibanj 2024 »