Državna matura - Obavijesti za maturante

Prijava ispita i studijskih progama u jesenskom roku državne mature 2015./2016.

Autor: Krunoslav Čelig, 8. 7. 2016.

Prijave za polaganje ispita u jesenskom roku državne mature traju od 20. do 31. 7. 2015.

Svi učenici koji žele polagati ispite u jesenskom roku (jer nisu primjerice ostvarili željeni rezultat iz nekog ispita na ljetnome roku ili su upućeni na jesenski popravni rok), moraju u navedenom razdoblju prijaviti ispite putem online sustava www.postani-student.hr na isti način kako su to činili i na ljetnome roku.

Više u nastavku...

Napomena  učenicima koji su prijavili polaganje ispita državne mature u jesenskom roku, a upućeni su na jesenski popravni rok i jesensku obranu završnoga rada:

Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita, odnosno do 24. kolovoza, trebaju s uspjehom završiti nastavnu godinu odnosno proći nakon popravnih.

Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature.

Ako do 15. rujna ne obrane završni rad, neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o   položenim ispitima državne mature.

PLAĆANJE ISPITA

Učenik plaća ispit samo u slučaju ako je prijavio polaganje već prethodno položenog ispita u ljetnome roku (bez obzira na promjenu razine).

Primjer:

Prvi slučaj: Učenik je u ljetnome roku položio Matematiku (B) i nezadovoljan rezultatom, ponovno je prijavio polaganje Matematike (B) u jesenskom roku. U tom slučaju plaća ispit.
Drugi slučaj: Učenik je u ljetnome roku položio Matematiku (B), a u jesenskom roku je prijavio polaganje Matematike (A). U tom slučaju plaća ispit bez obzira što je promijenio razinu.

Ako ispit polažete prvi puta, tada ne plaćate ispit.

Potrebu plaćanja ispita možete vidjeti u www.postani-student.hr na poveznici Moji podatci/Zaduženja. Ondje će vam pisati i podaci za uplatu troškova koje trebate uplatiti do datuma naznačenog u sustavu. U slučaju neplaćanja ne će te moći pristupiti polaganju ispita.

« Travanj 2024 »

> Državna matura