Državna matura - Obavijesti za maturante

Napomena oko prijava državne mature

Autor: Krunoslav Čelig, 3. 11. 2009.

Dana 15.10.2009. zaključene su predprijave učenika četvrtih razreda za državnu maturu! Bilo je zamišljeno da ih radite na osnovu prošlogodišnje brošure za probnu maturu, prema zahtjevima fakulteta kako su tamo bili iskazani. Ove predprijave služile su da bi se napravila procjena koliko će pojedinih ispita biti na državnoj maturi u školama i u državi.

Uvjeti za prijave za upis na studijske programe za akademsku godinu 2010./2011. bit će dostupni od 1. prosinca 2009. godine.

Koristim ovu priliku da vas pobliže upoznam s postupkom koji će prethoditi prijavama ispita državne mature i studijskih programa:

• U razdoblju od 1. do 15. studenoga 2009. molim sve učenike da se pomoću svojega korisničkog imena  (AAI@EduHr) i zaporke koje ste dobili od CARNeta, te PIN-a prijave u sustav postani-student.hr i provjere svoje osobne podatke i unesu podatke za kontakt. U slučaju bilo kakvih netočnosti, javite mi se osobno ili putem maila.
  • Od 15. studenoga 2009. godine u sustavu će biti vidljive sve ocjene koje ste ostvarili kroz protekla tri razreda srednje škole, podatci o natjecanjima na kojima ste sudjelovali te podatci o kategoriji športaša, ukoliko u istu pripadate. Molim da do 30. studenoga pažljivo provjerite sve podatke i o eventualnim netočnostima obavijestite me osobno ili putem maila.
  •  Do 1. prosinca 2009. godine svim će učenicima u škole biti dostavljene nove brošure u kojima će biti opisan postupak prijava ispita državne mature i studijskih programa te popis svih studijskih programa i njihovih uvjeta za prijavu za upis. Od toga datuma i na mrežnim stranicama portala postani-student.hr bit će omogućeno pretraživanje svih studijskih programa i njihovih uvjeta za prijavu za upis.
  • Od 1. prosinca 2009. godine do uključivo 31. siječnja 2010. godine bit će omogućeno prijavljivanje ispita državne mature i studijskih programa svim kandidatima, uključujući i kandidate koji su svoje četverogodišnje srednje obrazovanje završili u Republici Hrvatskoj prijašnjih godina.

Vodite računa i o sljedećem:

• Molim da svoje PINove i TANove ČUVATE poput vaših osobnih dokumenata, jer bez njih nećete moći imati pristup prijavi ispita državne mature, uvid u rezultate državne mature, rang liste i nećete moći potvrditi namjeru upisa na fakultet na koji ste primljeni.
  • Provjerite svoje AAI@EduHr podatke od CARNeta (korisničko ime koje najčešće ima oblik ime.prezime@skole.hr i lozinku). To je najjednostavnije napraviti tako da se prijavite na http://lms.carnet.hr. Ako prijava uspije, znači da su podaci dobri, a ako ne, obavijestite me o tome putem maila ili osobno.
    • Svoje CARNet račune AAI@EduHr (HUSO), ako ih još nemate, zatražite od školskog administratora tj. profesorice Jasenke Vilhelm Sabljic.
  • U slučaju da imate problem prijave s novim PINom, javite mi putem maila ili osobno. Ukoliko slučajno PIN i TAN izgubite, ODMAH mi javite.
  • Morate voditi računa da su vam PIN i TAN ispravni u vrijeme kada ćete morati potvrditi upis na željeni fakultet. Tada ne će biti moguće u kratkom roku dobiti nove korisničke podatke i to imajte na umu!

« Svibanj 2024 »

> Državna matura