Državna matura - Obavijesti za maturante

Izdavanje potvrda/svjedodžbi o položenim ispitima državne mature u jesenskome roku

Autor: Krunoslav Čelig, 16. 7. 2020.

Potvrde/svjedodžbe o položenim ispitima državne mature moći ćete preuzeti, sukladno kalendaru NCVVO-a, 17. rujna 2020. u vremenu od 10:00 do 13:00 sati kod ispitnog koordinatora u školi (kabinet A209 u potkrovlju). Potvrdu/svjedodžbu može preuzeti isključivo učenik osobno ili roditelj učenika.

Nakon 17. rujna sve nepodignute potvrde moći ćete preuzeti svakoga radnoga dana kod ispitnoga koordinatora sukladno radnome vremenu.

Učenici koji nisu u mogućnosti osobno preuzeti potvrdu i za koje će to napraviti druga osoba: potrebno je sa sobom uzeti svoju osobnu iskaznicu i podatke osobe (ime i prezime, datum rođenja, OIB) čiji dokument preuzimaju.

Napomena: Početak izdavanja potvrda/svjedodžbi je 17.9. Izdavanje potvrda nije moguće ranije. Prilikom upisa na fakultet nije potrebno dostaviti potvrdu/svjedodžbu o položenim ispitima državne mature. Svi podaci o vama i vašem uspjehu na državnoj maturi, fakultetima je dostupno online kroz Središnji prijavni ured gdje je vidljiv vaš plasman i bodovi na rang-listi. Potvrde/svjedodžbe možete dostaviti u referadu fakulteta kada krene akademska godina (početkom listopada).

> Državna matura