> Natjecanja

Natjecanja mladih GD Crvenog križa Vinkovci

Autor: Benjamin Dobutović, 12. 3. 2016.

Na natjecanju školskih ekipa mladih GD Crvenog križa Vinkovci održanog 12. ožujka 2016. učenici Iva Didović (3.g), Dino Žalac (3.g), Ana Domac (1.g), Marija Maslać (1.f), Ivan Kikić (2.g) i Matej Ilijević (2.g) pod vodstvom mentora Benjamina Dobutovića osvojili su 3. mjesto...

Natjecanje ekipa Mladih Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci, održano 12. ožujka 2016. godine u dvorana Hotela „ Admiral“ okupilo je čak 26 ekipa, iz 19 osnovnih i 7 srednjih škola, odnosno ukupno preko 250 sudionika, čime je po šesnaestu godinu zaredom bilo najmasovnije u Hrvatskoj na ovoj razini.

Svečanost otvaranja uveličali su gradonačelnik Vinkovaca dr. Mladen Karlić, pročelnik Upravnog odjela za zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije Mato Puljić, sanacijski upravitelj Opće županijske bolnice Vinkovci dr. Krunoslav Šporčić, predsjednik Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije dr. Mato Karalić, ravnatelji i mentori sudjelujućih škola.

Kako je istaknuo predsjednik GDCK Vinkovci doc.dr.sc. Dražen Švagelj ovakva masovnost rezultat je potpore Grada Vinkovaca i Vukovarsko-srijemske županije, podrške ravnatelja škola, angažmana mentora školskih ekipa i velike zainteresiranosti mladih, koji već godinama na ovom natjecanju znanjem i vještinama pokazuju da je pravi pobjednik ideja Crvenog križa – ideja humanosti, mira i prijateljstva.

Ekipe su rješavale četiri pismena testa iz prve pomoći, povijesti Međunarodnog pokreta Crvenog križa i međunarodnog humanitarnog prava, Deklaracije o ljudskim pravima i Konvencije UN o pravima djeteta, te pokazivale znanje i vještine pružanja prve pomoć na dvije praktične pozicije, koje su ocjenjivali dr. Višnja Lanc – Damjanović, dr. Marija Jurković, dr. Ivana Lukić - Milinković i dr. Matija Pripužić.

Ekipe su pokazale zavidnu razinu znanja i vještina pružanja prve pomoći, a vrijeme do proglašenja rezultata sudionici su proveli u duhu humanosti i prijateljstva, družeći se uz glazbeni program izvrsne grupe „Intakt“ iz Vinkovaca.

Ukupni rezultati su pokazali da je prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola osvojila ekipa OŠ Stjepana Antolovića u sastavu: Valentina Kostančar, Tea Vaktarić, Mihaela Bičanić, Gabrijela Antolović, Mihaela Zavišić i Valentina Jurić, pod vodstvom mentora Ivana Saračevića, drugo mjesto ekipa OŠ Bartola Kašića iz Vinkovaca u sastavu: Sara Božić, Ena Jakob, Anamarija Djedović, Iva Paradžiković, Dijana Zamečnik i Tea Živković, pod vodstvom mentora Denisa Živkovića, a treće mjesto ekipa OŠ Zrinskih Nuštar u sastavu: Paula Fekete, Magdalena Nađ, Anđela Gajić, Franka Sanković, Luka Mecanović i Marin Šimunić, pod vodstvom mentorice Miroslave Vekić.

U kategoriji srednjih škola prvo mjesto osvojila je ekipa Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara u sastavu: Marina Džigumović, Nikolina Končevski, Monika Mutapčić, Ana Stjepanović, Dora Svitlanović i Nikolina Jukić, pod vodstvom mentorice Sande Horvatović, drugo mjesto ekipa Gimnazije Matije Antuna Reljkovića u sastavu: Marijan Ćuk, Ana Barbara Pajić, Daria Vrgoč, Luka Herceg, Mirna Brešćanski i Dragan Hraško, pod vodstvom mentora Krunoslava Marijanovića, a treće mjesto ekipa Tehničke škole Ruđera Boškovića u sastavu: Iva Didović, Dino Žalac, Ana Domac, Marija Maslać, Ivan Kikić i Matej Ilijević, pod vodstvom mentora Benjamina Dobutovića.

Pohvalnice za sudjelovanje svim sudionicima, a pehare, priznanja i vrijedne knjige za osvojena prva tri mjesta u obje kategorije uručili su predsjednik GDCK Vinkovci doc.dr.sc. Dražen Švagelj, predsjednik Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije dr. Mato Karalić i ravnatelj GDCK Vinkovci Branko Tomić.

Izvor: Crveni Križ Vinkovci

« Travanj 2024 »