> eTwinning

Europski dan jezika 2019

Autor: Tihana Mudrovčić, 22. 10. 2019.

Europski dan jezika ove godine obilježili smo kroz čak dva dana, 26. i 27.09.2019.

U četvrtak 26.09.2019. učenice i učenici 2.b, 2.f, 2.d i 2.g razreda uz nastavnice Mirelu Dobutović, Tihanu Mudrovčić i Sandru Šimunović održali su radionice na engleskom i njemačkom jeziku u vrtićima Trnoružica i Cvjetnjak. Vrtićarci su tako imali priliku naučiti kako se kažu životinje na stranim jezicima, te su zabavili uz prigodne pjesmice.

U petak 27.09. u organizaciji Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci zajedno s drugim srednjim školama iz Vukovarsko-Srijemske županije Dan jezika obilježili smo i na vinkovačkom Korzu kroz radionice i predstavljanje različitih specijaliteta.

Naša škola imala je zadatak predstaviti Njemačku. Učenici su pripremili kviz, te okvire za fotografiranje za sve prolaznike. Također posjetitrlji su mogli kušati gumene bonbone, nürnbernške kobasice sa senfom te pivske perece tradicionalne za Oktoberfest. Uz učenike na Korzu su bile nastavnice Mudrovčić i Josić.

Sve aktivnosti popratili smo i putem eTwinning projekta "Let's celebrate the European Day of Languages", gdje su nam se pridružili kolege iz drugih hrvatskih kao i njemačkih i poljskih škola.

> eTwinning