22.Festival znanosti u našoj školi

Autor: Marija Barac, 23. 4. 2024.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci domaćin je i organizator Festivala znanosti petu godinu zaredom u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Festival znanosti 2024. godine održat će se 26. travnja 2024. godine u prostoru škole u popodnevnim satima.

Toga dana, s početkom u 14:00 sati, imat ćete priliku saznati više o umjetnoj inteligenciji, inteligenciji kukaca, povezanosti uspjeha i inteligencije, glazbenoj inteligenciji, teoriji evolucije, kvizovima znanja, robotima, obnovljivim izvorima energije i drugim temama. Bogat program i brojni predavači  odgovorit će na vaša pitanja o znanstvenim dostignućima i potaknuti vas na samostalan nastavak istraživanja o određenim temama.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci i ove je godine organizirala provedbu Festivala znanosti zahvaljujući angažmanu nastavnika/ predavača, učenika i sponzora. Festival znanosti manifestacija je koja se u Republici Hrvatskoj provodi od 2003. godine.

Ciljevi Festivala su učenicima približiti znanost, potaknuti ih da postanu budući znanstvenici, nastavnici i inspirirati ih na što kreativniji rad. Studente prirodnih znanosti uputiti u važnost jasnog i zanimljivog načina govorenja o znanosti, a sve ostale odgajati da budu što obrazovaniji građani, porezni obveznici s ciljem podizanja svijesti o znanosti i znanstvenim dostignućima u javnosti, te važnosti ulaganja u znanost. Znanstvenici imaju cilj potaknuti dijalog između javnosti i svoga djelovanja radi boljeg razumijevanja i postizanja povjerenja.

Tema ovogodišnjeg Festivala je inteligencija. O inteligenciji je moguće promišljati s različitim znanstvenim pretpostavkama i u okviru različitih područja. Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci domaćin je i organizator Festivala znanosti petu godinu zaredom u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Festival znanosti 2024. godine održat će se 26. travnja 2024. godine u prostoru škole u popodnevnim satima i završiti zajedničkim druženjem i domjenkom za sve sudionike. Bogat program bit će predstavljen na različite načine pa vas pozivamo da posjetite Festival znanosti i sudjelujete na  radionicama ili predavanjima, pogledate izložbu i plakate, sudjelujete u kvizu ili parlaonici.

Pozivamo vas na Festival znanosti u Tehničku školu Ruđera Boškovića Vinkovci 26. travnja 2024. u 14:00 sati i želimo vam uspješan i zabavan susret sa znanošću!

Priloženi dokumenti:
Program_Festival_(1).pdf (179.68 KB)