Obilježavanje Dana planeta Zemlje u Tehničkoj školi

Autor: Benjamin Dobutović, 22. 4. 2024.

22. travnja svake godine obilježavamo dan koji nas podsjeća na važnost očuvanja našeg jedinog doma u svemiru - Dan planeta Zemlje.  U suradnji s Geotehničkim fakultetom, Sveučilišta u Zagrebu, te njihovim Zavodom za inženjerstvo okoliša obilježili smo Dan planeta Zemlje prigodnim predavanjima doc.dr.sc. Lucije Radetić „Voda - pokazatelj stanja okoliša" i „Zelena energija“.

Službena tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje je Planet protiv plastike. O ovim bitnim temama promišljali su učenici 3. i 4. razreda. Naglasak je stavljen na ideju o postupnom ukidanju plastike za dobrobit zdravlja ljudi i planeta.

Dio fotografija s obilježavanja Dana planeta Zemlje možete pogledati u fotogaleriji: