Europski dan jezika

Autor: Tihana Mudrovčić, 26. 9. 2023.

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna u cijeloj Europi  još od davne 2001. godine.

Inicijativa je to Europske komisije kako bi se potaknula višejezičnost i raznolikost, te međukulturno razumijevanje stanovnika svih članica Europske Unije.

I ove godine obilježili smo ovaj dan kroz različite aktivnosti.

Kroz radionice na satima stranog i hrvatskog jezika nastavnici i učenici razvijaju svijest o različitostima i sličnostima europskih jezika.

U školi tako možete vidjeti radove naših učenika na temu stranih jezika u Europi.

Pod vodstvom Tehničke škole Nikole Tesle i Ekonomske škole Vukovar, po prvi puta u centru grada Vukovara, ove godine održao se sajam stranih jezika gdje su srednje škole iz cijele Vukovarsko-srijemske županije predstavile raznolikosti i posebnosti europskih država.

Naša škola predstavila je Kraljevinu Švedsku. Učenici i nastavnici izradili su tako plakate, bedževe, razglednice, kviz, interaktivne kartice i prezentacije kojima su zainteresirane učenike drugih škola , ali i prolaznike, upoznali sa zanimljivostima ove zemlje. Naravno, neizostavne su bile i slastice poput cimet rolica, princes uštipaka i čupavaca po švedskoj recepturi koje su pripremile nastavnice Željka Golek, Sandra Šimunović i Sandra Živković.

Nastavnici koji su ove godine sudjelovali sa svojim učenicima: Mirela Dobutović, Tihana Mudrovčić, Ena Mijolović, Željka Golek, Ena Katarina, Dragana Kandrać,  Marija Barac, Sandra Živković, Iva Majačić, Sandra Šimunović i Krunoslav Šimunović.

Sljedećih dana u planu su još i posjeti lokalnim vrtićima, gdje će vrtićarcima kroz zabavne radionice učenici sa nastavnicama Tihanom Mudrovčić, Mirelom Dobutović, Sandrom Šimunović i Željkom Golek  predstaviti posebnosti učenja engleskog i njemačkog jezika.

Fotografije možete vidjeti u galeriji: http://ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=299