Svjetski susret Mladih Crvenog križa

Autor: Benjamin Dobutović, 26. 6. 2023.

Proteklog je vikenda u talijanskim gradovima Solferinu i Castiglioneu nakon tri godine stanke zbog pandemije koronavirusa ponovo održan Svjetski susret mladih Crvenog križa, koji svake godine krajem lipnja organiziraju Međunarodni odbor Crvenog križa, Međunarodna federacija Crvenog križa i Crvenog polumjeseca i Talijanski Crveni križ, odajući na taj način počast mjestu gdje je prije 164 godine začeta plemenita ideja Crvenog križa koja je dovela do stvaranja najveće humanitarne organizacije na svijetu.

Našu školu su predstavljali Mislav Pfaf, Ivan Raguž, Lana Antolović, Lea Jonjić, Daniel Tolić i Antonio Ribarić.

Dio fotografija sa susreta možete vidjeti u fotogaleriji:

Izvor: GDCK Vinkovci

Ovaj tjedan: 2092