Oglasna ploča

OBAVIJEST O NOVOM MODELU SUFINANCIRANJA I FINANCIRANJA PRIJEVOZA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA

Autor: Mate Vukušić, 3. 6. 2016.

Na temelju zaključka Vlade RH prikupljaju se osobni identifikacijski brojevi (OIB) članova kućanstava redovitih učenika srednjih škola koji su u školskoj godini 2015./2016. ostvarili pravo na prijevoz.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta od školske godine 2016./2017. pristupit će novome modelu sufinanciranja i financiranja prijevoza učenika srednjih škola, odnosno uvođenju dohodovnoga cenzusa. U svrhu izrade novoga modela prikupljat će se osobni identifikacijski brojevi (OIB) članova kućanstva redovitih učenika srednjih škola koji su u školskoj godini 2015./2016. ostvarili pravo na prijevoz.

Članovima kućanstva smatraju se osobe u smislu članka 4. točke 2. Zakona o socijalnoj skrbi, odnosno osobe koje žive zajedno i podmiruju troškove života bez obzira na srodstvo. Učenik/ica se ubraja u ukupan broj članova kućanstva.

Pozivamo učenike koji su u školskoj godini 2015./2016. ostvarili pravo na sufinancirani, odnosno financirani prijevoz da do 10. lipnja dostave tražene podatke prijavom uz pomoć AAI korisničkog računa na adresi http://app.mzos.hr/sufinanciranjePrijevoza/.

Ispis završne ispunjene elektroničke prijave, koju su potpisali roditelj/skrbnik te učenik/ica dostavlja se upravnom odjelu u županiji.

Učenici su dužni dostaviti Ispis završne ispunjene elektroničke prijave, koju su potpisali roditelj/skrbnik te učenik/ica razrednicima NAJKASNIJE 8. lipnja 2016.

> Oglasna ploča