Državna matura - Obavijesti za maturante

Prilagodba ispitne tehnologije

Autor: Krunoslav Čelig, 11. 12. 2019.

Sukladno Pravilniku o polaganju državne mature učenik može priložiti zahtjev za prilagodbom ispitne tehnologije. Pravo na prilagodbu ispitne tehnologije ima učenik koji za to ima medicinski opravdan razlog, te koji za navedeno može priložiti valjanu medicinsku dokumentaciju iz koje je razvidna opravdanost za prilagodbom ispitne tehnologije.

Prilagodba ispitne tehnologije podrazumijeva prilagodbu ispita koje će učenik pisati u skladu s potkrijepljenim medicinskim dokazima o stupnju oštećenja/invalidnosti. Primjerice, slabovidni ili slijepi učenici dobivaju materijale na posebnom tisku ili Brailleovom pismu; učenici s teškom nagluhošću oslobođeni su npr. polaganja ispita iz stranog jezika, ali samo dijela koji se odnosi na slušanje i sl.

Ako smatrate da postoji potreba za prilagodbom ispitne tehnologije javite mi se na mail kako bismo ispunili zahtjev za prilagodbu.

Podrobnije informacije vezane uz prilagodbu ispitne tehnologije možete pročitati u sljedećem priručniku putem ove poveznice.

> Državna matura