Državna matura - Obavijesti za maturante

Prijave ispita državne mature za učenike 4. razreda

Autor: Krunoslav Čelig, 28. 11. 2019.

Prijave ispita državne mature za učenike 4. razreda trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2019. do 15. veljače 2020. do 12:00.

Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Napominjem kako se prvi puta u sustav www.postani-student.hr, prijavljujete pomoću CARNET EduHr računa (korisnička oznaka i lozinka), nakon čega unosite svoj jedinstveni broj mobilnog uređaja na način da unesete:

•     oznaku države (385)
  •     mrežu (98, 91, 99, 95 i sl.), te
  •     broj mobilnog uređaja

Slijedi primjer unosa broja mobilnog uređaja npr. 098 123 45 67:

•     Oznaka države: 385
  •     Mreža: 98                                                     (unosi se bez vodeće 0)
  •     Broj mobilnog uređaja: 1234567

Nakon unosa jedinstvenog broja mobilnog uređaja, dobit će te SMS poruku u kojoj će vam biti dostavljen PIN broj (4 znamenke), te TAN broj. PIN i TAN broj ne smijete izgubiti jer vam isti trebaju u radu sa sustavom www.postani-student.hr.

Svaka sljedeća prijava u sustav postani-student.hr obavlja se pute korisničke oznake, lozinke i PIN-a.

Dokument u kojem je opisan postupak prve prijave na www.postani-student.hr možete preuzeti u privitku ove obavijesti.

Priloženi dokumenti:
prijava_u_sustav.pdf (417.36 KB)