Državna matura - Obavijesti za maturante

Jesenski rok državne mature

Autor: Krunoslav Čelig, 3. 7. 2018.

Učenici sami prijavljuju ispite jesenskoga roka državne mature putem naslovnice mrežne stranice www.postani-student.hr prijavom na svoju stranicu od 20. srpnja 2018. od 12.00 sati do 31. srpnja 2018. do 12.00 sati na isti način kao i u ljetnome roku, dakle preko sustava www.postani-student.hr.

Pročitajte ostale napomene u nastavku...

Napomena o učenicima koji su upućeni na jesenski popravni rok i obranu završnoga rada u jesenskome roku
––
Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita koji su prijavili trebaju imati u sustavu označeno da su s uspjehom završili nastavnu godinu.
––
Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature.
––
Ako do 15. rujna 2018. u sustavu nemaju upisan datum obrane završnoga rada i označeno da su obranili završni rad i upisan datum obrane neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature.

> Državna matura