Državna matura - Obavijesti za maturante

Prijave za jesenski rok državne mature

Autor: Krunoslav Čelig, 4. 7. 2017.

Prijave za polaganje ispita u jesenskom roku državne mature traju od 20. - 31. 7. 2017.

Svi učenici koji žele polagati ispite u jesenskom roku (jer nisu primjerice ostvarili željeni rezultat iz nekog ispita na ljetnome roku), moraju u navedenom razdoblju prijaviti ispite putem online sustava www.postani-student.hr na isti način kako su to činili i na ljetnome roku.

Pročitajte više u nastavku...

Napomena o učenicima koji će prijaviti polaganje ispita državne mature u jesenskom roku, a upućeni su na jesenski popravni rok i jesensku obranu završnoga rada:

Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita, odnosno 23. kolovoza, trebaju s uspjehom završiti nastavnu godinu odnosno proći nakon popravnih.

Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature. Ako do 13. rujna ne obrane završni rad, neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o   položenim ispitima državne mature.

> Državna matura