Državna matura - Obavijesti za maturante

Otvorene prijave u postani-student.hr

Autor: Krunoslav Čelig, 2. 12. 2016.

Prijave ispita državne mature trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2016. do 15. veljače 2017.

Molim da prije prve prijave u sustav www.postani-student.hr proučite prezentaciju o državnoj maturi koju možete preuzeti ovdje. Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Još jednom napominjem, da se prvi puta u sustav www.postani-student.hr, prijavljujete pomoću CARNET EduHr računa (korisnička oznaka i lozinka), nakon čega unosite svoj jedinstveni broj mobilnog uređaja na način da unesete:

oznaku države (385)
    mrežu (98, 91, 99, 95 i sl.), te
    broj mobilnog uređaja

Slijedi primjer unosa broja mobilnog uređaja npr. 098 123 45 67:

Oznaka države: 385
    Mreža: 98                                                     (unosi se bez vodeće 0)
    Broj mobilnog uređaja: 1234567

Nakon unosa jedinstvenog broja mobilnog uređaja, dobit će te SMS poruku u kojoj će vam biti dostavljen PIN broj (4 znamenke), te TAN broj. PIN i TAN broj ne smijete izgubiti jer vam isti trebaju u radu sa sustavom www.postani-student.hr. Svaka sljedeća prijava u sustav postani-student.hr obavlja se pute korisničke oznake, lozinke i PIN-a.

Kada se prijavite u sustav OBAVEZNO provjerite i potvrdite ispravnost

•     vaših osobnih podatak koji su upisani u sustav,
  •     vaših ocjena prva tri razreda.

> Državna matura