> eTwinning

Europski dan jezika

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 9. 2017.

Svakog 26. rujna zemlje članice Europske Unije obilježavaju Europski dan jezika. 2001. godine Vijeće Europe ovaj dan odredilo je kao prigodu za slavljenje jezične raznolikosti Europe te za promicanje važnosti učenja i poznavanja stranih jezika.Tim povodom danas su našu školu posjetili polaznici vrtića „Trnoružica“.

Mališani su tako sudjelovali na dvjema radionicama gdje su učili engleski i njemački jezik. Naše učenice i učenici iz 2.g, 3.g, 4.f i 4.g razreda, zajedno s nastavnicama Mirelom Dobutović i Tihanom Mudrovčić, osmislili su i proveli radionice gdje su mališani učili brojeve, dijelove tijela i zanimljive dječje pjesmice na stranim jezicima. Učenici su tako dobili priliku pokazati svoje znanje te ga prenijeti malim sudionicima ove manifestacije. Sudeći prema reakcijama svih sudionika, ovakav način obilježavanja Europskog dana jezika pokazao se vrlo zanimljivim te se nadamo što skorijem posjetu malih vrtićaraca.

Fotografije možete pogledati u galeriji:

> eTwinning