14. VELJAČE MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGA

Autor: Marija Barac, 1. 2. 2016.

Na poticaj Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci te u suradnji s Drvodjelsko-tehničkom školom, obilježit ćemo 14.veljače Međunarodni dan darivanja knjiga.

Učinite dobro djelo i darujte slikovnicu ili knjigu!

Međunarodni dan darivanja knjiga volonterski je program kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju. Istraživanje je pokazalo kako u Hrvatskoj svako treće dijete nema slikovnicu i dječju knjigu.

Cilj je Međunarodnog dana darivanja knjiga ohrabriti djecu i odrasle diljem svijeta da taj dan daruju drugoj djeci knjigu ili slikovnicu.

Uz podršku ravnatelja obiju škola, molim kolege nastavnike i učenike škole da se uključe u ovu humanitarnu akciju.

Knjige i slikovnice koje prikupimo, bit će darovane Općoj bolnici Vinkovci i to Odjelu pedijatrije. Drvodjelsko-tehnička škola napravit će drvenu kućicu u koju ćemo uložiti slikovnice kako bi imale svoje mjesto u čekaonici ili na samom Odjelu.

Tako će malim bolesnicima biti kraće i ispunjenije vrijeme provedeno u postelji.

U hodniku ispred zbornice naći ćete informacije o ovom projektu i košaru u koju možete ostaviti knjige i slikovnice, a možete ih dati i razrednicima.