Sat programiranja

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 12. 12. 2015.

11.12.2015. godine obilježili smo Sat programiranja. Iako smo i prošle godine, na nastavi računalstva, aktivno sudjelovali u ovom projektu, ove smo godine odlučili projektu dati poseban naglasak i organizirali radionice samo za zainteresirane učenike.

Projekt je podržalo 40ak učenika, uglavnom iz 1.g, 2.g i 1.b razreda.

Krunoslav Čelig, prof. uveo je učenike u svijet programiranja kroz programski jezik Phyton. Bila je to prilika učenicima, koji nemaju programiranje tijekom srednjoškolskog programa, da se upoznaju s programiranjem u konkretnom programskom jeziku.

Uz vodstvo Darije Dasović Rakijašić, prof. učenik 1.g razreda Luka Madžarac i Jan Rakijašić (učenik 6. razreda) pokazali su učenicima što je Arduino, te kako ga programirati.

Kako programirati ako to nikada do sada niste pokušali, učenicima je pokazao Ivor Rakijašić (učenik 4. razreda). Koristeći tutorijal Star Wars sa stranice code.org, zajedno su programirali droide, te kreirali svoju Zvjezdane staze igricu u dalekoj galaksiji. U 30ak minuta programiranja, čak 11 od 16 parova uspješno je završilo svih 15 nivoa.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i ugodnoj atmosferi na radionicama!

Više slika pogledajte u fotogaleriji.