Gledali smo predstavu "Play Kozarci"

Autor: Marija Barac, 10. 10. 2014.

U vinkovačkom Gradskom kazalištu Joze Ivakića u četvrtak u 13.45, za naše školarce i profesore, izvedena je predstava "Play Kozarci" redatelja Himze Nuhanovića, nastala po motivima iz dijela vinkovačkih književnika Josipa i Ivana Kozarca.

Predstava "Play Kozarci" sačinjena je od najboljih tekstova djela Josipa Kozarca (1858. - 1906.) i Ivana Kozarca (1885. - 1910.) u kojima su gledatelji mogli prepoznati neke od najpoznatijih likova koji se pojavljuju u djelima te dvojice književnika poput Đuke Begovića, Tene, Leona Jungmana, Lešića i mnogih drugih.

Po riječima ravnatelja Gradskog kazališta Joze Ivakića Zdenka Rečića, iznimno je zadovoljstvo na kazališnoj sceni vidjeti kazališni komad koji odiše Slavonijom, njenom prošlosti i svime onime što danas čini Slavonce onakvima kakvi jesu i kakvima ih je odredio život u slavonskoj ravnici.

U predstavi glume članovi profesionalnog ansambla vinkovačkog Gradskog kazališta Joze Ivakića te glumci amateri.

Vjerujem da su svi prisutni uživali u predstavi i suvremenosti naših Kozaraca!